Właściciele Manchesteru City chcą nabyć kolejny klub. 10 mln euro za zespół z Ligue 2

Spółka City Football Group, która jest właścicielem m.in. Manchesteru City, planuje kolejne inwestycje. Media spekulują, że przejmie kolejny klub. Mowa tu o ES Troyes AC.
Spółka City Football Group ma w swoim portfolio dziewięć drużyn. Są to New York City (USA), Manchesteru City (Anglia), Melbourne City (Australia), Girony (Hiszpania), Atletico Torque (Urugwaj) Yokohama F. Marinos (Japonia), Mumbai City (Indie), Sichuan Jiuniu (Chiny) oraz Lommel SK (Belgia).
Jak donosi "L’Est-Eclair", być może to grono powiększy się o kolejny zespół. Na celowniku biznesmenów jest ES Troyes AC. Szacuje się, że za pakiet kontrolny w tym klubie trzeba zapłacić ok. 10 mln euro.
Troyes występuje na poziomie Ligue 2. Zespół w przedwcześnie zakończonym sezonie zajął czwartą pozycję w tabeli.