Wisła Kraków wygrała Ligę Mistrzów! Wielkie chwile [WIDEO]

Screen/X
Do trzech razy sztuka! Wisła Kraków przełamała niemoc w finałach i sięgnęła po triumf w Lidze Mistrzów Amp Futbolu. Polski zespół ograł w decydującym starciu Flamencos Amputados 2:1.
W niedzielę rozegrany został finał Ligi Mistrzów Amp Futbolu, czyli rodzaju piłki nożnej, gdzie mierzą się zawodnicy z pola po jednostronnej amputacji kończyny dolnej i kończyny górnej u bramkarzy.
Wisła Kraków zagrała o triumf w całym turnieju już po raz trzeci w historii. Dwa lata temu na drodze tego zespołu stanęło Etimesgut (2:5). W poprzedniej decyzji górą był zaś inny zespół z Turcji, Sahinbey (2:3).
Walka o tegoroczny tytuł Ligi Mistrzów Amp Futbolu rozegrała się we włoskim Sassuolo. Przez fazę grupową tych rozgrywek zawodnicy "Białej Gwiazdy" przeszli bez porażki. Jej wyższość musiały uznać angielski Everton Liverpool (8:0), turecki Sahinbey (3:0) oraz irlandzki Cork City (3:1).
W półfinale Wisła Kraków nie dała najmniejszych szans Vicenzie Calcio Amputati. Spotkanie z włoskim zespołem zakończyło się pewnym zwycięstwem 4:1, który zapewnił awans do wielkiego finału.
Na decydujący mecz z Flamencos Amputados zespół Bogdana Kapłona wyszedł w składzie: Igor Woźniak, Kamil Grygiel, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch, Przemysław Świercz, Harry Ash, David Mendes, Kamil Rosiek oraz Matthew Dean. Na pierwszą bramkę nie było trzeba czekać długo.
Już w 13. minucie na 1:0 dla Wisły Kraków trafił Świercz. Tuż przed końcem spotkania do remisu (1:1) doprowadził Aitor Palomeque Florido. W 48. minucie bohaterem "Białej Gwiazdy" został David Mendes. Trafienie na 2:1 dało polskiemu klubowi triumf (2:1) w finale Ligi Mistrzów.
Zwycięstwo odniesione w turnieju rozgrywanym na boisku w Sassuolo jest pierwszym tytułem Wisły w Lidze Mistrzów Amp Futbolu.
Piotr Sidorowicz Dzisiaj · 07:32