Wisła Kraków w finale Pucharu Polski! "Biała Gwiazda" o jedno zwycięstwo od gry w Europie! [WIDEO]
Wisła Kraków zagra w finale Fortuna Pucharu Polski! "Biała Gwiazda" awansowała do niego po zwycięstwie z Piastem Gliwice 2:1.
Krakowianie grają w kratkę w Fortuna 1 Lidze, ale w krajowym pucharze radzą sobie znakomicie. Nie można nawet wykluczyć, że zdobędą w nim przepustkę do europejskich pucharów. Potrzebują do tego jeszcze tylko jednego zwycięstwa...
Wisła rozpoczęła półfinał od mocnego uderzenia. Gospodarze objęli prowadzenie już w 48. sekundzie! Po rozegraniu rzutu rożnego z bliska do bramki trafił Szymon Sobczak.
Piast zrewanżował się akcją, po której nad bramką główkował Damian Kądzior. Pierwsze fragmenty mijały jednak pod dyktando Wisły. Goście tak naprawdę przebudzili się po 20 minutach, gdy groźnie na bramkę uderzali Arkadiusz Pyrka, Patryk Dziczek czy Michael Ameyaw.
Przed przerwą Wisła zdołała wyprowadzić jeszcze jeden cios. W 37. minucie piłkę w polu karnym przejął Jesus Alfaro i precyzyjnym uderzeniem pokonał Frantiska Placha.
Goście złapali kontakt w 54. minucie. Po rzucie rożnym piłkę głową do bramki skierował Ariel Mosór.
Piast ruszył do ataku, potrafił zamknąć Wisłę na jej połowie, ale rzadko stwarzał zagrożenie pod jej bramką. W 71. minucie blisko szczęścia był Pyrka, ale piłka po jego strzale z dystansu przeszła obok słupka.
Chwilę później Wisła mogła zamknąć grę. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Alfaro, ale jego uderzenie zatrzymał Plach.
Goście swoją szansę mieli jeszcze w 88. minucie, ale nieznacznie pomylił się Szczepański. W końcówce w polu karnym Wisły zawitał nawet Plach. Rozpaczliwe ataki Piasta nie przyniosły jednak wyrównującego gola.
Wisła już dzisiaj wieczorem pozna rywala w finale. Zagra z nim z Pogonią albo Jagiellonią. Mecz o trofeum odbędzie się 2 maja w Warszawie.