Wisła kontynuuje zwycięską serię! Lider przegrał w Krakowie [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Wisła Kraków pod wodzą Mariusza Jopa jest nie do zatrzymania. "Biała Gwiazda" wygrała u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:0.
Wisła po zwolnieniu Kazimierza Moskala odżyła. Już pod wodzą Mariusza Jopa wygrała trzy mecze z rzędu w Betclic 1 Lidze i Pucharze Polski. W piątek miała jednak najtrudniejszy sprawdzian w ostatnich tygodniach - mierzyła się z liderem tabeli.
Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 17. minucie. W systuacji sam na sam z Chovanem znalazł się Rodado i... nie zdołał oddać strzału. Skuteczności zabrakło też Kissowi, który w 31. minucie trafił w słupek.
Nieciecza była przyczajona, rzadko atakowała bramkę Wisły. Lepsze wrażenie sprawiała po przerwie, gdy ograniczyła ofensywne zapędy gospodarzy. Nie udało jej się jednak zachować czystego konta.
Wisła objęła prowadzenie w 78. minucie. Składną akcję gospodarzy celnym strzałem wykończył Łukasz Zwoliński.
Gospodarze wynik ustalili już w doliczonym czasie gry. Zwoliński skompletował wówczas dublet.
Dla Niecieczy to druga porażka w tym sezonie. Może przez nią stracić prowadzenie w lidze. Wisła powoli mnie się w górę w tabeli. Wciąż jest w jej dolnej połowie, ale zmniejsza stratę do strefy barażowej. W dodatku ma trzy zaległe mecze.
Marcin KarbowskiWczoraj · 22:30