Wielki sukces ekipy Polaka! Jest awans do Ligi Mistrzów [WIDEO]

RB Salzburg wywalczył awans do Ligi Mistrzów. Ekipa z Kamilem Piątkowskim w składzie zremisowała z Dynamo Kijów 1:1 i wygrała cały dwumecz 3:1.
Tydzień temu Austriacy wykonali spory krok w kierunku awansu do Ligi Mistrzów. Wygrali wówczas z Dynamem 2:0 po bramkach Dorgelesa Nene i Mauritsa Kjaergaarda.
W rewanżu po raz kolejny szansę w pierwszym składzie Salzburga dostał Kamil Piątkowski. Kilka godzin przed rewanżem pojawiła się informacja o powrocie 24-latka do reprezentacji. Pełną listę zawodników powołanych przez Michała Probierza znajdziecie TUTAJ.
Salzburg doskonale rozpoczął rewanżowe starcie z Dynamem. W 12. minucie do siatki trafił Adam Daghim, który popisał się solową akcją.
Goście z Ukrainy zdołali odpowiedzieć po dwóch kwadransach. Wtedy na listę strzelców wpisał się Władysław Wanat, doprowadzając do remisu 1:1. W dwumeczu Austriacy mieli przewagę dwóch trafień.
Pod koniec pierwszej połowy Władysław Kabajew nie wykorzystał znakomitej sytuacji na zdobycie bramki. Ostatecznie do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Po zmianie stron Dynamo próbowało odrobić straty z pierwszego spotkania. Wanat oddał kolejny strzał, tym razem niecelny.
Dynamo przejęło inicjatywę, ale nie potrafiło przebić się przez zwartą defensywę rywali. Wiele razy zawodników z Ukrainy zatrzymywał dobrze dysponowany Piątkowski. Polak potrafił wybić piłki po dośrodkowaniach Tymczyka i Kabajewa z bocznych stref.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Remis 1:1 zapewnił Salzburgowi udział w nadchodzącej edycji Champions League. Dynamo będzie zaś rywalizowało w fazie ligowej Ligi Europy.
Losowanie Ligi Mistrzów odbędzie się w ten czwartek. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.