Wielki Liverpool! Kapela Slota liderem Premier League [WIDEO]

screen/Viaplay
Liverpool wygrał kolejny mecz w tym sezonie ligowym. Podopieczni Arne Slota pokonali Wolverhampton 2:1 i wskoczyli na fotel lidera Premier League.
Na początku spotkania Mohamed Salah domagał się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia Anthony Taylor uznał, że nie doszło do żadnego przewinienia i kazał kontynuować grę.
W 22. minucie Alisson Becker znakomicie zatrzymał Matheusa Cunhę. W odpowiedzi Sam Johnstone poradził sobie z uderzeniem Trenta Alexandra-Arnolda.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Liverpool objął prowadzenie. Ibrahima Konate wykorzystał centrę Diogo Joty z lewego skrzydła.
Do przerwy "The Reds" prowadzili 1:0. Na początku drugiej odsłony Salah nie wykorzystał poważnego błędu Leminy. Następnie Johnstone obronił strzał Robertsona.
Wolverhampton w kuriozalnych okolicznościach doprowadziło do remisu. Alisson i Konate kompletnie się nie zrozumieli, chociaż przynajmniej jeden z nich powinien wybić piłkę. Tymczasem do bezpańskiej futbolówki dopadł Ait-Nouri, który trafił do siatki.
Radość ekipy z Molineux nie trwała długo. Tuż po bramce wyrównującej Nelson Semedo sprokurował rzut karny. Salah zamienił jedenastkę na gola.
W 72. minucie Forbes mógł zdobyć drugą bramkę dla "Wilków". Portugalczyk już minął Trenta, ale prawego obrońcę zaasekurował Konate. W 83. minucie Gravenberch uciekł spod krycia Hwanga, miał mnóstwo miejsca w polu karnym rywali, ale zepsuł akcję.
Liverpool wygrał 2:1, dzięki czemu został nowym liderem Premier League. Przewaga "The Reds" nad Manchesterem City i Arsenalem wynosi jeden punkt.
Adam Kłos28 Sep · 20:26