Wielki hit w ćwierćfinale EURO! Hiszpanie rozbili rewelację turnieju [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Hiszpanii wygrała 4:1 z Gruzją i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024. W nim "La Roja" zmierzy się w najbliższy piątek z gospodarzami turnieju, Niemcami.
Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego ze znakomitej strony pokazała się w fazie grupowej. Przeciwko Gruzji Hiszpanie także od początku dominowali. Giorgi Mamardaszwili miał mnóstwo pracy. Zatrzymał jednak Pedriego oraz Carvajala.
W 18. minucie sensacyjnie to Gruzini wyszli na prowadzenie. Kwaracchelia wypatrzył po prawej stronie Kakabadze, a po dośrodkowaniu gracza Cracovii do własnej bramki trafił Robin Le Normand.
Co zrozumiałe, Hiszpanie od razu ruszyli do odrabiania strat. Mamardaszwili przez długi czas robił co mógł, broniąc strzały Fabiana Ruiza, Cucurelli oraz Yamala.
W końcu musiał jednak skapitulować po uderzeniu Rodriego. Przy bramce nie brakowało kontrowersji, bo na pozycji spalonej był Alvaro Morata. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Do przerwy utrzymał się remis 1:1, a na początku drugiej części gry gola z własnej połowy mógł strzelić Kwaracchelia. Gruzin zauważył wysuniętego Simona, lecz posłał piłkę tuż obok słupka.
Odpowiedź Hiszpanii była zabójcza. Mamardaszwili obronił strzał Yamala z rzutu wolnego, ale po chwili musiał skapitulować. Tym razem zawodnik FC Barcelony występował w roli asystenta, a z jego dośrodkowania skorzystał Ruiz.
Po tym golu obrona Gruzinów całkowicie się posypała. Yamal w kolejnej dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Do własnej bramki trafił z kolei Gwelesiani, lecz na jego szczęście Yamal był wcześniej na spalonym.
Po chwili i tak było 3:1. Hiszpanie wyprowadzili znakomitą kontrę, przy której z obrońcami rywali zabawił się Nico Williams, pieczętując awans do ćwierćfinału.
W końcówce meczu "La Roja" wręcz bawiła się z rywalami. Mamardaszliwi obronił kolejny strzał Williamsa, ale ostatnie słowo należało do Daniego Olmo, który dobił Gruzinów.
Ostatecznie Hiszpanie wygrali 4:1 i awansowali do ćwierćfinału EURO 2024. W nim w wielkim hicie zmierzą się w piątek z reprezentacją Niemiec.