Wielka Gruzja! Absolutna demolka w Lidze Narodów [WIDEO]

Reprezentacja Gruzji zdemolowała Czechy w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Podopieczni Willy'ego Sagnola wygrali 4:1.
Obie drużyny spotkały się podczas ostatniego EURO. Wtedy padł remis 1:1. Finalnie Czesi odpadli w grupie, a Gruzini awansowali do 1/8 finału, gdzie przegrali 1:4 z Hiszpanią.
Wynik spotkania w Lidze Narodów otworzył Chwicza Kwaracchelia. Lider reprezentacji wykorzystał rzut karny. Do przerwy Gruzja prowadziła 1:0.
W 53. minucie Gruzini podwyższyli prowadzenie. Giorgi Czakwetadze przeprowadził kapitalną solową akcję zakończoną golem.
Czesi nie radzili sobie z kolejnymi atakami gospodarzy. Następnie na listę strzelców wpisali się Georges Mikautadze i Giorgi Koczoraszwili. Dopiero w 80. minucie ekipa Ivana Haska strzeliła gola honorowego. Do siatki trafił Lukas Kalvach.
Gruzini ostatecznie wygrali 4:1. 74 minuty na murawie spędził Otar Kakabadze, który na co dzień występuje w Cracovii.
We wtorek Kwaracchelia i spółka zagrają na wyjeździe z Albanią. Z kolei Czechy podejmą Ukrainę.
Adam Kłos07 Sep · 21:35