Wieczysta traci punkty! Zespół Peszki gorszy od lidera II ligi

Piotr Matusewicz / pressfocus
Piłkarze Wieczystej Kraków zremisowali w meczu na szczycie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:1). Bohaterem drużyny prowadzonej przez Sławomira Peszkę został Daniel Sandoval, który trafił z rzutu karnego.
Wieczysta Kraków rozpoczęła nowy sezon II ligi od małego falstartu. Na inaugurację przegrała ona z Resovią (0:1). Potem było już tylko lepiej. W ostatnich tygodniach zespół prowadzony przez Sławomira Peszkę odniósł pięć triumfów z rzędu. Ten szósty chciał zapisać w niedzielę.
Rywalem beniaminka II ligi był lider tych rozgrywek, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Drużyna ta wciąż nie zaznała goryczy porażki. Zadanie przed nią stojące nie było jednak proste. Za faworyta uważano ekipę z Krakowa.
Od pierwszych minut po stronie Wieczystej zagrali m.in. Michał Pazdan, Jacek Góralski, Rafał Pietrzak, Goku Roman czy Michał Trąbka.
Wielkie nazwiska nie przestraszały jednak Pogoni. Zespół z Grodziska Mazowieckiego wyszedł na prowadzenie w 28. minucie meczu. Na listę strzelców po stronie gości wpisał się Jakub Lis, który trafił na 1:0.
Euforia po stronie przyjezdnych utrzymywała się raptem dziewięć minut. Chwilę później do remisu (1:1) z rzutu karnego trafił Daniel Sandoval.
Bramka zdobyta przez Hiszpana była przy okazji ostatnią w tym spotkaniu. 26-latek uratował swój zespół przed porażką w meczu na szczycie. Podział punktów podczas starcia rozgrywanego w Krakowie sprawił, że Pogoń utrzymała pozycję lidera. Wieczysta zajmuje zaś trzecie miejsce w tabeli. Druga pozostaje Polonia Bytom.