Wiadomo, co z Lewandowskim. Barcelona wydała oficjalny komunikat

Wiadomo, co z Lewandowskim. Barcelona wydała oficjalny komunikat
Alberto Gardin / pressfocus
FC Barcelona szykuje się do rozegrania serii meczów towarzyskich. Klub podał kadrę na tournee po Stanach Zjednoczonych. Na liście powołanych znalazł się Robert Lewandowski.
"Blaugrana" spróbuje odbić się po nieudanych rozgrywkach 2023/24. W minionym sezonie zespół prowadzony przez Xaviego nie zdobył ani jednego trofeum.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz stery w zespole przejął Hansi Flick. Na razie jest to jedyne wzmocnienie Katalończyków, którzy dotychczas nie przeprowadzili ani jednego transferu w tym okienku.
W trakcie presezonu Niemiec przyjrzy się zatem wielu młodym zawodnikom. Do Stanów Zjednoczonych polecą m.in. Marc Bernal. Noah Darvich, Guille Fernandez, Marc Casado czy Hector Fort.
Flick postawił również na sprawdzone nazwiska. Na najbliższe mecze powołano Roberta Lewandowskiego, Ilkaya Guendogana, Raphinhę czy Julesa Kounde.
Lewandowski dotychczas wystąpił w 95 spotkaniach Katalończyków. Zanotował w nich 59 bramek i 17 asyst.
W Stanach Zjednoczonych Barcelona rozegra trzy spotkania. Jej rywalami będą kolejno Manchester City, Real Madryt i AC Milan.
Katalończycy rozpoczną sezon ligowy 17 sierpnia. W pierwszej kolejce zmierzy się z Valencią na Estadio Mestalla.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos28 Jul 2024 · 17:22
Źródło: FC Barcelona

Przeczytaj również