Wbiegł na murawę podczas finału Ligi Mistrzów. Poznał decyzję sądu

Mateusz Porzucek / pressfocus
16-latek, który przerwał finał Ligi Mistrzów, stanął przed londyńskim sądem. Został ukarany za zakłócenie hitowego spotkania.
1 czerwca na londyńskim Wembley odbył się finał Ligi Mistrzów. W najważniejszym meczu rozgrywek Real Madryt pokonał Borussię Dortmund wynikiem 2:0.
Już na początku spotkania doszło do zaskakującej sytuacji. Na murawę wtargnęło czterech mężczyzn, przez co wstrzymano rywalizację.
Jak podał portal WP Sportowe Fakty, 16-latek, który zakłócił mecz, stanął przed wymiarem sprawiedliwości w Londynie. Niedawno odbyła się rozprawa z jego udziałem.
Nastolatek zdradził, że wbiegł na boisko, ponieważ rosyjski influencer Andriej "Mellstroy" Burim obiecał mu 300 tysięcy funtów za przerwanie spotkania.
Obrończyni 16-latka wyznała, że ten nie zamierzał zbliżyć się do żadnego z piłkarzy. Warto dodać, że intruzi mieli na sobie koszulki z pseudonimem "Mellstroya".
- Po prostu zdecydowałem się zrobić tego rodzaju dowcip i jest mi z tego powodu naprawdę przykro. Żałuję tego. Myślę, że to była bardzo bezsensowna decyzja - zeznał 16-latek.
Mimo tłumaczeń, londyński wymiar sprawiedliwości postanowił ukarać 16-latka. Nastolatek został skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dodatkowo, boiskowy intruz musi uregulować koszty postępowania sądowego.
Filip Węglicki25 Jul · 21:58
Źródło: WP Sportowe Fakty