Warta odpływa z I ligi. Słabiutka sytuacja spadkowicza [WIDEO]

Screen TVP Sport
Warta Poznań znów przegrała. Tym razem spadkowicz z Ekstraklasy został pokonany przez Miedź Legnica 1:4 (0:4).
O losach piątkowego starcia przesądziła pierwsza połowa. Warta istniała w niej tylko teoretycznie. "Zieloni" zostali zasypani uderzeniami rywali, a cztery z nich wpadły do siatki.
Wynik otworzył Antonik, później zaś trafili Mansfeld, Kaczmarski i wreszcie Kostka. Tym samym gospodarze mieli tylko iluzoryczne szanse na wyrwanie chociaż punktu.
W drugiej połowie spotkanie stało się bardziej wyrównane, Warta wreszcie doszła do głosu. Zdołała jednak zdobyć tylko jedną bramkę. Autorem gola honorowego w 72. minucie okazał się Adamski.
Ostatecznie Miedź wygrała 4:1 (4:0) i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli Betclic 1. Ligi. Warta zaś zajmuje 15. pozycję, ale jej sytuacja może być niebawem znacznie gorsza. Wszystkie drużyny ze strefy spadkowej rozegrały przynajmniej mecz mniej.
Hubert Kowalczyk04 Oct · 20:00