Media: Walker jeszcze nie przyszedł, a już wywołał kryzys w Bayernie. Doświadczeni piłkarze są niezadowoleni
Kyle Walker może zostać piłkarzem Bayernu Monachium. Doświadczeni piłkarze mistrza Niemiec nie są zadowoleni z postawy klubu w negocjacjach.
Bayern od dłuższego czasu zabiega o pozyskanie Walkera. Media poinformowały nawet, że klub ustalił już warunki współpracy z doświadczonym obrońcą. Jego umowa miałaby obowiązywać do połowy 2025 roku. Byłaby w niej opcja przedłużenia na kolejny sezon.
"Bild" twierdzi, że taka pozyskanie 33-latka może doprowadzić do kryzysu w szatni Bayernu. Najbardziej doświadczeni piłkarze mistrzów Niemiec mieli już manifestować swoje niezadowolenie z propozycji klubu dla Walkera.
Wszystko przez złamanie niepisanej zasady obowiązującej w Bayernie. Do tej pory mistrzowie Niemiec proponowali piłkarzom po 30. urodzinach tylko roczne umowy.
Klub był konsekwentny w tym postanowieniu nawet wobec swoich najważniejszych zawodników. O rok swoje kontrakty przedłużyły choćby miejscowe legendy, czyli Manuel Neuer i Thomas Mueller. Obaj są związani z Bayernem tylko do końca czerwca przyszłego roku.
Walker na razie przygotowuje się do sezonu z Manchesterem City. Kluby wciąż nie ustaliły warunków transferu doświadczonego piłkarza.
Do negocjacji między stronami ma dojść w przyszłym tygodniu. Florian Plettenberg podał, że raczej nie dojdzie do wymiany Walkera na Benjamina Pavarda.