Walec z Leverkusen! Popis Bayeru w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Bayer Leverkusen znakomicie rozpoczął rywalizację w Lidze Mistrzów. W pierwszej kolejce mistrzowie Niemiec rozbili Feyenoord 4:0.
Bayer od pierwszego gwizdka ruszył do ataku. Na początku meczu Jeremie Frimpong urwał się na prawym skrzydle, wstrzelił piłkę przed bramkę, gdzie interweniował In-Beom Hwang. W odpowiedzi Jonathan Tah zatrzymał Igora Paixao po drugiej stronie boiska.
W 5. minucie Bayer objął prowadzenie. Florian Wirtz płaskim strzałem lewą nogą zaskoczył Timona Wellenreuthera. Akcja zaczęła się od straty Ramiza Zerroukiego na własnej połowie.
Zerrouki mógł szybko się zrehabilitować. Algierczyk skierował piłkę do siatki, ale jego gol został anulowany z powodu spalonego. Następnie Lukas Hradecky złapał futbolówkę po celnej próbie Hwanga.
W 24. minucie David Hancko perfekcyjnym wślizgiem zatrzymał Frimponga. Holender przewrócił się w polu karnym rywali, ale nie mogło być mowy o jedenastce. Po chwili Boniface oddał niecelny strzał.
Po dwóch kwadransach Hwang huknął obok słupka. Bayer podwyższył prowadzenie za sprawą Grimaldo. Hiszpan wykorzystał płaskie dogranie Frimponga z prawej flanki.
Po kilku minutach podopieczni Alonso przeprowadzili niemal identyczną akcję bramkową. Frimpong znów posłał asystę z prawego skrzydła. Tym razem podanie Holendra wykorzystał Wirtz, kompletując dublet.
Bayer nie zamierzał się zatrzymywać. Pod koniec pierwszej połowy Wellenreuther popełnił poważny błąd, próbując zatrzymać strzał Tapsoby. Po nieudanej interwencji Niemca piłka wpadła do siatki. Do przerwy "Aptekarze" prowadzili 4:0.
Na początku drugiej połowy Wirtz nie wykorzystał dogodnej okazji na zdobycie trzeciej bramki. Z kolei Hradecky zdołał zatrzymać Timbera. Przy korzystnym wyniku Alonso mógł nieco przemeblować skład. Z ławki rezerwowych podnieśli się Patrik Schick, Aleix Garcia i Amine Adli.
W 73. minucie Ayase Ueda trafił do siatki. Gol Japończyka został jednak anulowany z powodu spalonego, który nastąpił na początkowym etapie akcji.
Bayer ostatecznie wygrał 4:0. W drugiej kolejce Ligi Mistrzów zespół z Rotterdamu zagra z Gironą, a mistrzowie Niemiec z Milanem.
Adam Kłos19 Sep · 20:35