Vuković stworzył potwora! Piast Gliwice jest nie do zatrzymania, kolejne zwycięstwo w Ekstraklasie [WIDEO]

Vuković stworzył potwora! Piast Gliwice jest nie do zatrzymania, kolejne zwycięstwo w Ekstraklasie [WIDEO]
Lukasz Sobala / press focus
Piast Gliwice cały czas znajduje się w świetnej formie. Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia wygrała z Koroną Kielce 2:1.
W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po jednej naprawdę dobrej sytuacji. Najpierw szansę miała Korona, ale Podgórski przestrzelił z linii pola karnego. W odpowiedzi świetną okazję miał Michał Chrapek, ale znakomitą interwencją popisał się Marcel Zapytowski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piast objął prowadzenie w 55. minucie. Po długim zamieszaniu w polu karnym Korony piłka trafiła do Arkadiusza Pyrki, a ten z jedenastu metrów kropnął nie do obrony.
Gospodarze podwyższyli wynik w 69. minucie. Długie podanie od Jakuba Czerwińskiego przejął Michael Ameyaw, wygrał pojedynek z Miłoszem Trojakiem i z szesnastu metrów potężnym uderzeniem trafił do siatki.
Korona zmniejszyła rozmiary porażki w doliczonym czasie gry. Frantiska Placha pokonał wówczas Marcus Godinho.
Piast dzięki zwycięstwu przedłużył swoją rewelacyjną serię. Drużyna z Gliwic wygrała dziewięć z ostatnich jedenastu meczów. Pozostałe dwa zremisowała.
Dzięki wygranej Piast umocnił się na piątej pozycji w tabeli. Korona jest dwunasta, ale po dokończeniu kolejki może stracić tę pozycję.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski12 May 2023 · 19:56
Źródło: własne

Przeczytaj również