USA poza Copa America! Sceny na turnieju [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja USA pożegnała się z Copa America! Amerykanie nie dali rady Urugwajowi, co w brawurowy sposób wykorzystała Panama.
Przed ostatnią kolejką fazy grupowej Copa America 2024 USA znajdowały się na drugim miejscu w grupie. Amerykanie mieli nieznaczną przewagę nad trzecią Panamą, byli lepsi tylko pod względem bramkowym.
Tym samym podopieczni Gregga Berhaltera nie mogli pozwolić sobie na potknięcie w meczu z Urugwajem. Ewentualna strata punktów dawała bowiem gigantyczne szanse rywalom, którzy grali z Boliwią.
Przez pierwsze 45 minut USA trzymały się nieźle, chociaż to drużyna Marcelo Bielsy miała znacznie lepsze okazje. Uderzenie Nahitana Nandeza zostało wybite dopiero przez jednego z obrońców.
W drugiej połowie zespół z Ameryki Południowej był już dokładniejszy. W 66. minucie Matt Turner zdołał jeszcze odbić strzał Ronalda Araujo, ale do futbolówki dopadł Mathias Olivera, który trafił do siatki.
Na tego gola Stany Zjednoczone już nie potrafiły odpowiedzieć, do ofensywy przeszły dopiero w końcówce spotkania. Ostatecznie przegrały 0:1 (0:0), co oznaczało eliminację z turnieju.
Panama bowiem wytrzymała ciśnienie i bez większego trudu pokonała Boliwię 3:1 (1:0). Dzięki temu zajęła drugie miejsce w grupie. Na rywala w dalszej fazie Copa America musi jednak jeszcze poczekać.