Udana inauguracja dla Ruchu Chorzów. Ważne zwycięstwo [WIDEO]

Screen TVP Sport
Ruch Chorzów spokojnie wygrał na inaugurację Betclic 1 Ligi. "Niebiescy" ograli Odrę Opole 2:0 (1:0).
Ruch przystąpił do nowego sezonu jako spadkowicz z Ekstraklasy. Ekipa Janusza Niedźwiedzia szybko rozpoczęła pracę nad kolejnym awansem.
Już w 13. minucie wynik meczu z Odrą otworzył Novothny. Węgier skorzystał z dośrodkowania od Starzyńskiego.
Co ciekawe, był to jedyny celny strzał dla gości w pierwszej połowie. Mimo tego udało się dowieźć skromną przewagę.
Po zmianie stron Odra starała się doprowadzić do wyrównania, ale wciąż brakowało jej skuteczności. Jakby tego było mało, w 88. minucie gospodarze sprokurowali rzut karny, a "jedenastkę" wykorzystał Szczepan.
Tym samym Ruch wygrał 2:0 (1:0) i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Tuż za chorzowianami jest Znicz Pruszków, który wcześniej uporał się z Polonią Warszawa 1:0 (0:0).
Hubert Kowalczyk19 Jul · 22:24