Turcja pogrążyła Austrię! Dublet obrońcy dał awans [WIDEO]

Turcja pogrążyła Austrię! Dublet obrońcy dał awans [WIDEO]
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Turcja awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Ekipa znad Bosforu pokonała Austrię 2:1. Absolutnym bohaterem spotkania został Merih Demiral.
Turcy rozpoczęli mecz w wymarzony sposób. Już w 1. minucie Merih Demiral trafił do siatki. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Christoph Baumgartner mógł strzelić gola samobójczego. Patrick Pentz odbił piłkę, która spadła pod nogi Demirala. Obrońca skorzystał z okazji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Austria mogła błyskawicznie odpowiedzieć. Baumgartner huknął jednak obok słupka. Niedługo potem Philipp Lienhart główkował nad bramką. W 12. minucie Marcel Sabitzer trafił w mur z rzutu wolnego.
W kolejnej akcji Arda Guler wstrzelił piłkę w światło bramki Austriaków. Kevin Danso zdołał oddalić zagrożenie. W 19. minucie Guler zobaczył, że Pentz wyszedł przed bramkę i spróbował strzelić gola z połowy boiska. Skrzydłowemu Realu Madryt zabrakło precyzji. Następnie Guler dośrodkował z rożnego do Demirala, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W 27. minucie Arnautović próbował obsłużyć podaniem Schmida. Zawodnik Werderu Brema został uprzedzony przez Gunoka. W 33. minucie Bardakci zablokował strzał Sabitzera.
Do przerwy Turcja prowadziła 1:0. W 46. minucie Rangnick przeprowadził podwójną zmianę, wprowadzając Michaela Gregoritscha i Alexandra Prassa. Tuż po wejściu na murawę Gregoritsch uderzył obok słupka.
W 51. minucie Gunok kapitalnie wygrał pojedynek z Arnautoviciem. Następnie Laimer przeprowadził solową akcję zakończoną miernym uderzeniem lewą nogą. Po chwili Arnautović zmarnował sytuację sam na sam. Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany z powodu spalonego.
Po godzinie gry Turcja podwyższyła prowadzenie. Demiral skompletował dublet. Po raz drugi w tym spotkaniu wykazał się instynktem strzeleckim po dośrodkowaniu Gulera z rzutu rożnego.
W 66. minucie nastąpiła odpowiedź Austrii. Tym razem zespół Rangnicka wykorzystał stały fragment gry. Po centrze z rożnego Posch zgrał do Gregoritscha, który pokonał Gunoka.
Austria zepchnęła Turcję do defensywy. Bardakci, Demiral i Muldur uwijali się jak w ukropie, odpierając ataki rywali. W 75. minucie Gunok złapał piłkę po celnym strzale Grillitscha. Kolejne wrzutki w pole karne Turków nie przyniosły efektów. W doliczonym czasie gry Demiral uprzedził Poscha.
W 95. minucie Gunok zanotował interwencję na wagę awansu. Golkiper kapitalnie odbił piłkę po strzale Baumgartnera.
Turcja ostatecznie wygrała 2:1. W ćwierćfinale mistrzostw Europy zmierzy się z Holandią.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos02 Jul 2024 · 22:53
Źródło: własne

Przeczytaj również