Triumf Polski! Decydujący gol Zalewskiego w 97. minucie [WIDEO]

Wygraliśmy ze Szkocją! Polska cierpiała na Hampden Park, ale w sensacyjnych okolicznościach zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Nicola Zalewski w 97. minucie zdobył zwycięską bramkę.
Szkoci chcieli dobrze wejść w ten mecz. Tuż po rozpoczęciu gry Scott McTominay urwał się na lewym skrzydle. Nowy nabytek Napoli niecelnie wstrzelił piłkę przed bramkę Marcina Bułki. W 7. minucie Nicola Zalewski przedryblował Johna McGinna, po czym uderzył sprzed pola karnego. Angus Gunn spokojnie złapał futbolówkę.
W 8. minucie Polacy objęli prowadzenie po fantastycznym uderzeniu Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik Fenerbahce w swoim stylu przymierzył lewą nogą z dystansu. Była to jego czwarta bramka w barwach narodowych.
Szkoci mogli szybko odpowiedzieć. Bułka miał drobne problemy z opanowaniem piłki po dośrodkowaniu, ale w końcu złapał ją i uspokoił sytuację. Po kwadransie gospodarze fatalnie rozegrali rzut wolny. Robertson podał do McTominaya, a ten nie zdołał posłać futbolówki w światło bramki.
W 21. minucie Dawidowicz zanotował kluczową interwencję w defensywie. Stoper Hellasu uniemożliwił McTominayowi oddanie celnego strzału. Po chwili McTominay trafił do siatki, wykorzystując centrę Robertsona z rzutu wolnego. Gol nie został uznany, ponieważ w tej sytuacji pomocnik pomógł sobie ręką.
Po dwóch kwadransach znów zakotłowało się w naszym polu karnym. Tym razem Christie huknął obok bramki. W 38. minucie Kiwior zaliczył fatalną stratę pod własnym polem karnym. McTominay przejął piłkę, po czym szukał podaniem jednego z partnerów. Bułka oddalił zagrożenie, interweniując nogą.
W 42. minucie Zalewski popisał się solową akcją w polu karnym Szkocji. Zawodnik Romy wywalczył jedenastkę, którą wykorzystał Lewandowski.
Do przerwy Polska prowadziła 2:0. Na drugą połowę nie wyszedł niezbyt dobrze dysponowany Kiwior, którego zmienił Walukiewicz. Roszada nie wpłynęła pozytywnie na postawę obrony. Już w 46. minucie Szkoci zdobyli bramkę kontaktową. Gilmour mocnym strzałem pokonał Bułkę.
Niedługo potem Lewandowski stanął przed szansą na zdobycie bramki z dystansu. Kapitan uderzył obok bramki. Po godzinie gry Szymański próbował skompletować dublet. Tym razem nie dokręcił piłki lewą nogą.
W 64. minucie Bułka złapał piłkę po próbie McTominaya. Niedługo potem Dawidowicz uprzedził Dykesa w polu karnym. W 72. minucie Lewandowski i Piątek opuścili boisko. Probierz wpuścił na murawę Adama Buksę oraz Jakuba Piotrowskiego.
W 77. minucie Szkocja przeprowadziła kolejną kombinacyjną akcję. McTominay z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.
Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać. Robertson próbował zaskoczyć Bułkę, ale bramkarz został wyręczony przez Dawidowicza, który zablokował futbolówkę. Kolejne akcje w większości toczyły się na połowie Polaków, którzy spuścili z tonu.
W końcówce spotkania na murawie zameldowali się jeszcze Bartosz Slisz i Jakub Moder. W 89. minucie McTominay mógł zostać bohaterem, ale tym razem posłał piłkę obok bramki. Po chwili Bednarek wybił piłkę, którą zacentrował Robertson.
W doliczonym czasie gry Polska wyszła z groźnie zapowiadającym się kontratakiem. Frankowski urwał się na prawym skrzydle, dośrodkował do Zalewskiego, ale ten nie zdołał sfinalizować akcji strzałem.
W szóstej minucie doliczonego czasu gry Zalewski wywalczył rzut karny po kolejnej fantastycznej akcji indywidualnej. Zawodnik Romy podszedł do piłki i trafił do siatki.
Mecz finalnie zakończył się zwycięstwem Polski 3:2. W drugiej kolejce Ligi Narodów Polska zagra na wyjeździe z Chorwacją, a Szkocja z Portugalią. Oba spotkania odbędą się w tę niedzielę o godzinie 20:45.
Adam Kłos05 Sep · 22:47