Triumf i kontuzja lidera! Liverpool wciąż na szczycie Premier League [WIDEO]

screen/Viaplay
Liverpool kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem "The Reds" odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 1:0 nad Crystal Palace. Bohaterem LFC został Diogo Jota.
Liverpool podszedł do tego meczu jako lider Premier League. Przed pierwszym gwizdkiem ekipa Arne Slota wyprzedzała Manchester City i Arsenal o jeden punkt.
Już po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia gry Eddie Nketiah trafił do siatki. Gol napastnika gospodarzy został anulowany z powodu spalonego.
Prowadzenie objęli za to goście z Liverpoolu. W 9. minucie Cody Gakpo zagrał z lewego skrzydła do Diogo Joty, który płaskim uderzeniem pokonał Deana Hendersona.
Niedługo potem Oliver Glasner musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Daniel Munoz nie był w stanie kontynuować gry, więc jego miejsce na murawie zajął Nathaniel Clyne, były zawodnik "The Reds".
W pewnym momencie Jota był bardzo bliski skompletowania dubletu. Tym razem reprezentant Portugalii posłał jednak piłkę obok bramki "Orłów".
Pod koniec pierwszej połowy Alisson znakomicie zatrzymał Ismailę Sarra. Do przerwy podopieczni Slota prowadzili różnicą jednego trafienia. Na drugą część spotkania nie wyszedł Alexis Mac Allister. Mistrza świata zastąpił Dominik Szoboszlai.
W 57. minucie Henderson znakomicie obronił strzał Salaha. Alexander-Arnold również nie zdołał pokonać wychowanka Manchesteru United. W odpowiedzi Alisson zatrzymał Nketiaha.
W 78. minucie brazylijski bramkarz Liverpoolu zgłosił kontuzję. Slot wpuścił z ławki Vitezslava Jarosa, dla którego był to debiut w Premier League.
Tuż po wejściu na murawę Czech zatrzymał Eberechiego Eze. W końcówce ekipa Glasnera nie zdołała wywalczyć choćby jednego punktu.
Finalnie Liverpool wygrał 1:0 i umocnił się na fotelu lidera Premier League. Z kolei Crystal Palace zajmuje 18. miejsce w tabeli.
Adam Kłos05 Oct · 15:25