Trener Rakowa zaskoczył. Tak ocenił losowanie fazy grupowej Ligi Europy

Raków Częstochowa poznał rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Wynik losowania ocenił trener Dawid Szwarga.
Raków był o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dopiero w ostatniej rundzie eliminacji musiał uznać wyższość FC Kopenhagi.
Piłkarska jesień dla mistrzów Polski i tak będzie bardzo atrakcyjna. Raków w Lidze Europy zmierzy się z Atalantą, Sportingiem i Sturmem Graz.
Choć rywale są trudni, to Dawid Szwarga wydaje się zadowolony z wyniku losowania. Zdążył już zadeklarować, że Raków chce napsuć krwi faworytom.
- To świetna grupa. Przed nami świetne wyzwania, zagramy z drużynami z Włoch, Portugalii i Austrii. Atalanta i Sporting na pewno będą uchodzić za faworytów, co nie zmienia faktu, że my jak zwykle zrobimy wszystko, żeby nawet z tymi zespołami nawiązać równorzędną rywalizację i zdobyć punkty - stwierdził Szwarga.
- Można się tylko cieszyć i czerpać radość z tego, że znajdujemy się w takiej grupie. W każdym spotkaniu damy z siebie maksimum, by później mieć dobre wspomnienia - dodał trener mistrzów Polski.
Pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Europy zostanie rozegrana 21 września. UEFA nie ogłosiła jeszcze terminarza rozgrywek.