Trener mentalny pomaga Nawałce w Lechu. "Praca w tym obszarze jest bardzo wymagająca"

Trener mentalny pomaga Nawałce w Lechu. "Praca w tym obszarze jest bardzo wymagająca"
asinfo.
- Lech jest największym klubem, w którym do tej pory przyszło mi pracować. Patrzę przede wszystkim na to co jest przed nami i jaki jest stan świadomości piłkarzy - wyznał Paweł Frelik w rozmowie z oficjalnym serwisem Lecha Poznań.
Podopieczni Adama Nawałki zimową przerwę spędzą na trzecim miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy.
Dalsza część tekstu pod wideo
- U każdego są rezerwy i nie każdy z nich pracował z psychologiem lub trenerem mentalnym. A nawet jeżeli część pracowała, to moje metody różnią się i jestem w stanie zaproponować im wiele ciekawych rozwiązań, do których już się przekonują. Bardzo duża część drużyny już korzysta z tego, bo przekonali się po pierwszej sesji, że jest to pożyteczne dla nich i mogą dzięki temu lepiej funkcjonować na boisku - podkreślił nowy trener mentalny piłkarzy "Kolejorza".
- Dla osób ze środowiska trening mentalny jest czymś znanym i naturalnym. Nie trzeba go definiować. Jestem przekonany, że jest tak samo w przypadku wielu kibiców. Jest wiele osób, które działają w biznesie i szkolenia, coaching, rozwój osobisty są dla nich czymś normalnym. Pomagam odróżnić piłkarzom, które słowa i który sposób myślenia są niezdrowe i są gorsze dla nich - ujawnił Frelik.
- Praca w obszarze mentalnym jest bardzo wymagająca pracą i w ekstraklasie, w sztabach szkoleniowych, nie znajdziemy zbyt wielu fachowców. Z tego co się orientuję, to na stałe trenerzy mentalni pracują w dwóch klubach, z czego Lech jest jednym z nich. Wszyscy powtarzają jak ważna jest w piłce nożnej głowa, a na najwyższym szczeblu, mamy tylko dwóch specjalistów od niej - kontynuował asystent Adama Nawałki.
- Dobrym przykładem jest Kamil Grosicki. Pracujemy razem już od pięciu lat. Środowisko piłkarskie docenia jego metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat. Często po odniesieniu sukcesu gratuluję zawodnikom tego, że wdrożyli to, czego ja próbowałem ich nauczyć i wskazać im drogę. Koniec końców jest to ich indywidualna praca. Kamil jest jednym z wielu przykładów i cieszę się, że praca z trenerem mentalnym staje się dla piłkarzy czymś normalnym i nagłaśnianym. Dzięki temu jest łatwiej dla całego środowiska psychologów i trenerów mentalnych - dodał Frelik.
Redakcja meczyki.pl
Kamil Kaczmarek03 Jan 2019 · 21:32
Źródło: asinfo.

Przeczytaj również