Tobiasz uratował Legię w meczu z Puszczą! Obronił karnego na wagę punktu! [WIDEO]

Screen z X
Puszcza Niepołomice po bardzo ciekawym meczu zremisowała 2:2 z Legią Warszawa. Gospodarze mogli nawet sensacyjnie wygrać, ale rzut karny obronił Kacper Tobiasz.
Spotkanie w Krakowie od początku obfitowało w sporą liczbę sytuacji bramkowych. "Wojskowi" już w 14. minucie wyszli na prowadzenie, gdy świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Ryota Morishita.
Odpowiedź Puszczy była błyskawiczna. Ruben Vinagre zablokował ręką strzał Jakuba Serafina. Rzut karny na gola zamienił Artur Craciun - Tobiasz wyczuł jego intencje, ale nie był w stanie obronić tego uderzenia.
W 22. minucie Vinage naprawił swój błąd. Dobrze dośrodkował w pole karne, Artur Jędrzejczyk przepuścił piłkę do Blaza Kramera, a napastnik Legii nie pomylił się z bliska.
Legia znów nie potrafiła jednak utrzymać prowadzenia. W końcówce pierwszej połowy piłkę na własnej połowie stracił Claude Goncalves. Futbolówkę przejął Jakov Blagaić i precyzyjnie uderzył z dystansu, pakując piłkę do siatki.
Po przerwie to Puszcza była blisko sensacyjnego wyjścia na prowadzenie. Nieodpowiedzialnie we własnym polu karnym zachował się Rafał Augustyniak, faulując Michalisa Kossidisa.
Tym razem do piłki nie podszedł już Craciun, lecz Jin-Hyun Lee. Tobiasz wyczuł intencje strzelca i uratował Legię przed stratą gola, broniąc "jedenastkę".
Choć goście uchodzili za zdecydowanych faworytów spotkania, to Puszcza była bliższa gola na wagę trzech punktów. Tobiasz znów musiał się wykazać, broniąc uderzenie Mateusza Radeckiego. W doliczonym czasie gry przycisnęła także Legia, lecz Komar zatrzymał Morishitę.
Ostatecznie spotkanie w Krakowie zakończyło się remisem 2:2. Ekipa z Niepołomic opuściła dzięki temu strefę spadkową. Legia wspięła się na szóstą lokatę.