Szalony mecz Manchesteru City! Niespodziewana porażka, choć Haaland już strzela [WIDEO]

Screen z X
Manchester City minionej nocy rozegrał pierwszy mecz podczas tournee po USA. Podopieczni Pepa Guardioli niespodziewanie przegrali jednak z Celtikiem Glasgow 3:4.
Wiele europejskich klubów do sezonu 2024/2025 przygotowywać się będzie na innych kontynentach. Topowe drużyny zobaczyć będzie można choćby w USA.
Jednym z zespołów, który wybrał się do tego kraju, jest Manchester City. Anglicy w pierwszym spotkaniu letniego tournee mierzyli się z Celtikiem Glasgow.
Pierwsza połowa niespodziewanie należała do Szkotów. Prowadzenie ekipie z Glasgow dał w 13. minucie Nicolas-Gerrit Kuhn. Podopieczni Pepa Guardioli odpowiedzieli golem Oscara Bobba.
Do przerwy to Szkoci prowadzili jednak 3:1. Pierwsze skrzypce grał wspomniany Kuhn. Niemiec najpierw ustrzelił dublet, a później asystował przy trafieniu Kyogo Furuhashiego.
W Manchesterze City szalał za to wspomniany Bobb. Norweg do gola dołożył dwie asysty, obsługując Massimo Perrone oraz Erlinga Haalanda, który doprowadził do remisu.
Ostatecznie Anglicy musieli uznać jednak wyższość rywali. Celtic finalnie wygrał 4:3, a o wyniku przesądziło trafienie Luisa Palmy z 68. minuty.
Manchester City podczas letniego tournee rozegra jeszcze trzy spotkania. Podopieczni Pepa Guardioli zmierzą się z Milanem, Barceloną oraz Chelsea.
Maciej Pietrasik24 Jul · 07:52