Szalone zwycięstwo Borussii Dortmund! Niespodziewany bohater uratował klub [WIDEO]
![Szalone zwycięstwo Borussii Dortmund! Niespodziewany bohater uratował klub [WIDEO] Szalone zwycięstwo Borussii Dortmund! Niespodziewany bohater uratował klub [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/big700/463/6505ca2852a25.jpeg)
Borussia Dortmund ostatecznie pokonała Freiburg 4:2 (1:2). Dwa gole w sobotnim spotkaniu strzelił Mats Hummels.
Goście udanie weszli w sobotnie spotkanie. W 11. minucie po stałym fragmencie gry bramkę zdobył Mats Hummels. Stoper popisał się mocnym uderzeniem głową.
Freiburg nie zamierzał jednak składać broni i konsekwentnie atakował. W 31. minucie Philipp Lienhart uderzył w słupek, a wyrównanie przyniósł rzut wolny. Vincezo Grifo dośrodkował na głowę Lucasa Holera.
Nie był to jednak koniec emocji, bowiem gospodarze ponownie popisali się przy stałym fragmencie gry. Znów świetna centra Grifo i bramka zdobyta przez Nicolas Hoflera. Tym samym BVB do przerwy przegrywało 1:2.
Po zmianie stron goście ruszyli do ofensywy. Bardzo szybko swoją przydatność udowodnił rezerwowy Niclas Fullkrug. Niemiec zmienił Sebastiana Hallera i już po minucie na boisku zanotował asystę przy rewelacyjnym golu Donyella Malena.
Borussia nie zdejmowała nogi z gazu, a Freiburg coraz mocniej się gubił. W 82. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Holfer, co zupełnie posypało grę gospodarzy. W 88. minucie drugiego gola strzelił Hummels, zaś wynik całej rywalizacji ustalił Marco Reus.
Ostatecznie BVB pokonało rywali 4:2 (1:2) i wskoczyło na 7. miejsce w tabeli. W następnej kolejce ekipa z Zagłębia Ruhry zagra z Wolfsburgiem.