Szalona końcówka w Ekstraklasie! Raków przegrał w ostatniej akcji [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Raków Częstochowa przegrał z Piastem Gliwice 0:1 (0:0). Decydująca bramka została zdobyta w 98. minucie!
Pierwsza połowa piątkowego starcia była wyrównana, ale niekoniecznie oznaczało to dobre wieści dla kibiców. Żadna ze stron nie była w stanie stworzyć sobie klarownej okazji, brakowało celnych strzałów.
W drugiej części znacznie lepiej wyglądał Piast. Chociaż Raków dłużej utrzymywał się przy piłce, to gliwiczanie okazali się znacznie bardziej konkretni. Na rozstrzygnięcie należało jednak poczekać do samej końcówki.
W 95. minucie goście wywalczyli sobie rzut karny. Do piłki podszedł Dziczek, którego jednak zatrzymał Trelowski! Niemniej mecz wciąż trwał.
To przysłużyło się Piastowi, który rzutem na taśmę zdołał wygrać. W 98. minucie Ameyaw otrzymał podanie od Pyrki i zamknął akcję uderzeniem na bliższy słupek.
Na to Raków nie zdołał już odpowiedzieć. Gliwiczanie przeskoczyli rywali w tabeli, dzięki czemu zajmują obecnie pierwsze miejsce.
Hubert Kowalczyk30 Aug · 20:15