Szalona Jagiellonia! Co za triumf w Lidze Konferencji! [WIDEO]

Screen Twitter
Jagiellonia Białystok zdołała ograć FC Kopenhagę w meczu wyjazdowym! Mistrzowie Polski wygrali 2:1 (0:1) w debiucie w Lidze Konferencji!
Jagiellonia źle weszła w czwartkowe spotkanie. Zespołowi gości brakowało dynamiki, zaangażowania i dokładności, co Duńczycy starali się bezwzględnie wykorzystywać. W 12 minucie dopięli swego.
Piłkę do siatce umieścił Hatzidiakos. Grek popisał się dobrym uderzeniem głową. Wykorzystał przy tym słabość "Dumy Podlasia", jeśli chodzi o krycie.
W dalszej części pierwszej połowy białostoczanie wyglądali już lepiej, ale wciąż kulała ofensywa. Podopieczni Siemieńca oddali tylko jeden strzał, zaś rywale wręcz zasypywali ich uderzeniami.
Po zmianie stron role niespodziewanie się odwróciły. Jagiellonia w końcu zaczęła grać odważniej i stanowiła realne zagrożenie. W 50. minucie spuentował je Pululu, który trafił po rewelacyjnym strzale piętą. Szczegóły opisaliśmy TUTAJ.
Jakby tego było mało, chwilę później Angolczyk mógł dać prowadzenie przyjezdnym. Tym razem jednak pojedynek wygrał Trott. W 68. minucie napastnik znów był w centrum wydarzeń. VAR przyglądał się jego potencjalnemu faulowi na Diksie, ale ostatecznie Pululu nie został wyrzucony z boiska.
Emocje towarzyszyły kibicom do samego końca. W 98. minucie Churlinov dostał podanie od szalenie aktywnego Pululu i w sytuacji sam na sam trafił do siatki! 2:1 (0:1)! Wygrana na legendarnym Parken!
Hubert KowalczykWczoraj · 23:01