Polak znów błysnął w Niemczech. Puścił oczko Probierzowi?

Andrew SURMA/SIPA USA/PressFocus
Początek nowego sezonu w Niemczech jest naprawdę udany dla Michała Karbownika. Polski piłkarz zanotował w sobotę swoją drugą asystę na przestrzeni dwóch tygodni. Jego zespół znów wygrał.
W sobotę została rozegrana czwarta kolejka na zapleczu Bundesligi. Po kolejny komplet punktów sięgnęła Hertha Berlin. Zespół ze stolicy pokonał po emocjonującym spotkaniu Kaiserslautern 4:3.
Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się piłkarze z Berlina. W 28. minucie na 1:0 trafił Luca Schuler. Radość po stronie gości nie trwała jednak długo. Jeszcze przed przerwą do głosu doszli gospodarze, którzy za sprawą goli Philippa Klementa i Aarona Opoku objęli prowadzenie 2:1.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy do remisu (2:2) doprowadził Derry Scherhant. Asystę przy tej bramce zanotował Michał Karbownik. Dla Polaka było to już drugie decydujące podanie w ostatnim czasie. W meczu Pucharu Niemiec dogrywał on z Hansą Rostock.
Chwilę później bramkę na 3:2 dla Herthy zdobył Luca Schuler. Na odpowiedź ze strony Kaiserslautern znów nie było trzeba długo czekać. Wyrównanie (3:3) dał bowiem Boris Tomiak. Finalnie zwycięstwo trafiło jednak do ekipy z Berlina. Jej bohaterem został Mickael Cuisance.
Trzy punkty zdobyte przez Herthę sprawiły, że zaliczyła ona drugi triumf z rzędu w lidze i awansowała na szóste miejsce w tabeli.
Michał Karbownik występuje w niemieckim klubie od sierpnia 2023 roku. Do tej pory rozegrał on 31 meczów i dołożył trzy asysty.
Piotr Sidorowicz 01 Sep · 08:50