Strzelił gola i przeprosił! Gwiazda Anglii naprawdę to zrobiła [WIDEO]

Anglia znakomicie rozpoczęła rywalizację w drugiej dywizji Ligi Narodów. Podopieczni Lee Carsleya odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 2:0 nad Irlandią. Obie bramki dla "Synów Albionu" zdobyli byli reprezentanci Irlandii.
W 2022 roku Anglicy niespodziewanie spadli do drugiej dywizji Ligi Narodów. Ekipa prowadzona wówczas przez Garetha Southgate'a zajęła ostatnie miejsce w grupie z Włochami, Węgrami i Niemcami. Teraz zespół przystąpił do rywalizacji pod wodzą Lee Carsleya. Southgate ustąpił ze stanowiska po porażce z Hiszpanią w finale EURO 2024.
Anglicy znakomicie rozpoczęli starcie z Irlandią. W 12. minucie Harry Kane został zablokowany, ale do piłki dopadł Declan Rice, który huknął pod poprzeczkę. Pomocnik nie celebrował tego trafienia, ponieważ w przeszłości reprezentował Irlandię.
Goście mogli szybko podwyższyć prowadzenie. Kane przegrał jednak pojedynek z Caoimhinem Kelleherem. W 26. minucie Anglia zdobyła drugą bramkę za sprawą Jacka Grealisha.
Co ciekawe, na początku kariery Grealish również zaliczył epizod w kadrze Irlandii. "The Boys in Green" zostali skarceni przez swoich byłych reprezentantów.
W pewnym momencie Anglicy domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał, że Harry Maguire nie był faulowany i nakazał kontynuować grę.
Pod koniec pierwszej połowy Kane szukał swojej bramki. Kapitan reprezentacji Anglii został zablokowany. Do przerwy wicemistrzowie Europy prowadzili różnicą dwóch trafień.
Na początku drugiej części spotkania Kelleher obronił strzał Maguire'a. W odpowiedzi Jayson Molumby uderzył w trybuny. Niedługo potem bramkarz Irlandii zatrzymał Anthony'ego Gordona.
Anglia finalnie wygrała 2:0. W drugiej kolejce Ligi Narodów "Synowie Albionu" zmierzą się z Finlandią. Z kolei Irlandia zagra z Grecją.
Adam Kłos07 Sep · 19:57