Stokowiec po wygranej w Gliwicach: Odnieśliśmy cenne zwycięstwo

Stokowiec po wygranej w Gliwicach: Odnieśliśmy cenne zwycięstwo
asinfo
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył satysfakcji po wygranej w Gliwicach z Piastem 2:1 (1:0) w drugim sobotnim meczu siódmej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.
Zespół z Trójmiasta dzięki drugiej wygranej w bieżącym sezonie awansował na dziewiątą lokatę w klasyfikacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
- W pierwszej połowie ujrzeliśmy dużo piłkarskiej jakości. W drugiej na boisku dominowały cechy wolicjonalne i trochę te proporcje między ofensywą, a defensywą zostały zachwiane. Myślę, że mecz mógł się podobać. Było w nim sporo sytuacji bramkowych, nie brakło w nim również kontrowersji i dramaturgii - przyznał Stokowiec dla oficjalnego serwisu Piasta.
- Mieliśmy okazje ku temu, aby zamknąć mecz wcześniej i były do tego okazje. Odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Cieszę się, bo dla nas też to był bardzo ważny moment. Ostatnio brakowało tylko punktów - podkreślił opiekun ekipy z Trójmiasta, która na początku sezonu pokonała podopiecznych Waldemara Fornalika także w konfrontacji o Superpuchar Polski.
- To były inne mecze. Chyba nie pokusiłbym się o dokładne porównanie tych dwóch spotkań. Na pewno na boisku mistrza Polski gra się trudno. Pierwszy mecz miał dużo niewiadomych. Musieliśmy stawić czoło Piastowi, szczególnie w nerwowej końcówce. Cieszę się, że podnieśliśmy rękawicę i utrzymaliśmy wynik - dodał.
(za piast-gliwice.eu)
Redakcja meczyki.pl
Mateusz Jagniaciak31 Aug 2019 · 21:40
Źródło: asinfo.

Przeczytaj również