Spektakularne przełamanie Milanu! Zieliński znów zaczął na ławce [WIDEO]

Screen Twitter
AC Milan ograł Inter 2:1 (1:1)! Zespól gości zdobył decydującą bramkę w samej końcówce derbów!
AC Milan mógł objąć prowadzenie już w 6. minucie, ale Hiszpana pewnie zatrzymał Sommer. Niedługo później Szwajcar był jednak bezradny, gdyż znakomicie w pole karne wbiegł Pulisic, który nie dał się rywalom i zmieścił piłkę obok bramkarza rywali.
Inter doprowadził do wyrównania w 27. minucie. Była to druga konkretna szansa stworzona przez zespół gospodarzy. Bohaterem okazał się Dimarco - Włoch spokojnie trafił do siatki po podaniu od Martineza.
W końcówce pierwszej połowy pojawiła się kolejna okazja dla drużyny Inzaghiego. Strzał oddał Thuram, ale z jego próbą poradził sobie Maignan.
Po zmianie stron przeważał AC Milan. Świetną paradą popisał się Sommer, który znów zatrzymał Leao. Golkiper doskonale odbił strzał głową w wykonaniu Portugalczyka.
Sytuacja powtórzyła się w 64. minucie, gdy do głosu doszedł Reijnders. Niedługo później goście cieszyli się z rzutu karnego, ale była to radość krótka. Po analizie VAR "jedenastka" została cofnięta.
Inter próbował odgryzać się sporadycznie, a to było zdecydowanie zbyt mało. Goście coraz mocniej naciskali. Inzaghi starał się ratować zmianami, w 74. minucie na boisku zameldował się Zieliński, który zmienił Barellę.
Reprezentant Polski był aktywny od samego początku, ale w ofensywie zabrakło mu dokładności. W defensywie zaś pokazał się z dobrej strony, gdy zablokował uderzenie Okafora.
Niemniej w 89. minucie Inter otrzymał bolesny cios. Kapitalne dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Reijnders, a do piłki dopadł Gabbia. Sommer nie miał szans!
Tym samym AC Milan wygrał 2:1 (1:1), co jest dla niego pierwszym zwycięstwem w tym sezonie! Zespół Fonseki jest 7., natomiast drużyna Inzaghiego 6.
Hubert KowalczykWczoraj · 22:42