Spektakl Polski, Niemcy w szoku! Jest awans na EURO [WIDEO]

Reprezentacja Polski U21 zremisowała 3:3 z Niemcami po fantastycznej pogoni w drugiej połowie. Podopieczni Adama Majewskiego tym samym wywalczyli sobie awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy.
Przed pierwszym gwizdkiem Polacy wiedzieli, że zwycięstwo zapewni bezpośredni awans na przyszłoroczne EURO. Inny rezultat był równoznaczny z koniecznością czekania na wyniki innych meczów. W turnieju na pewno wezmą bowiem udział zwycięzcy dziewięciu grup, a także trzy najlepsze ekipy z drugich miejsc. Sześć pozostałych drużyn z drugich miejsc zmierzy się ze sobą w barażach, które wyłonią trzech kolejnych uczestników.
Polacy próbowali odważnie rozpocząć starcie z Niemcami. Już 2. minucie Mariusz Fornalczyk wpadł w pole karne, po czym oddał strzał w boczną siatkę. Kilkadziesiąt sekund później Niemcy objęli prowadzenie. Nicolo Tresoldi posłał piłkę między nogami Kacpra Tobiasza.
Polacy nie poddali się i w 17. minucie doprowadzili do remisu. Fornalczyk zagrał do Marczuka, który nie zwlekał ze strzałem. Piłka otarła się o Arreya-Mbiego, po czym wpadła do siatki.
Niemcy błyskawicznie odzyskali prowadzenie. Spektakularnym strzałem popisał się Paul Wanner. Zawodnik wypożyczony z Bayernu do Heidenheim przymierzył lewą nogą sprzed pola karnego.
Goście próbowali zdobyć trzecią bramkę. Wanner wypatrzył w polu karnym Nebela, który został zablokowany. Po chwili Gruda efektownie minął jednego z Polaków, wykonując ruletkę, ale w końcu stracił piłkę. W 31. minucie Niemcy dopięli swego. Arrey-Mbi wykorzystał centrę z rzutu wolnego i strzelił gola głową.
Polacy próbowali odpowiedzieć. Szymczak wdał się w drybling z kilkoma rywalami, ale nie zdołał sfinalizować akcji. Następnie Urbig złapał piłkę po celnej próbie Fornalczyka. Do przerwy biało-czerwoni przegrywali różnicą dwóch trafień.
Na początku drugiej połowy Polska zdobyła bramkę kontaktową. Najpierw Marczuk huknął w słupek, ale Kałuziński dopadł jeszcze do piłki i posłał ją do siatki.
Po chwili znów Marczuk zatańczył z rywalami w polu karnym. Mistrz Polski wypatrzył Szymczaka, a ten trafił w słupek. Po godzinie gry Fornalczyk doprowadził do remisu. Skrzydłowy popisał się fenomenalną akcją indywidualną.
Następnie Adam Majewski musiał przeprowadzić dwie zmiany. Problemy zdrowotne zgłosili Fornalczyk i Matysik, więc na murawie zameldowali się Patryk Warczak oraz Cezary Polak.
W 79. minucie Tobiasz obronił strzał Tresoldiego. W odpowiedzi Rothe zablokował Marczuka. W 84. minucie Thilemann wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Polaka. W tej akcji Mosór doznał jeszcze kontuzji. Stoper musiał opuścić boisko na noszach.
Mecz zakończył się wynikiem 3:3, który dawał nam gigantyczne szanse na awans na EURO. Biało-czerwoni musieli jeszcze czekać na wyniki starć Belgia - Węgry i Chorwacja - Grecja. Polska spadłaby do baraży, gdyby Belgowie wygrali różnicą pięciu goli lub Chorwaci różnicą ośmiu trafień. Tak szalone wyniki na szczęście nie stały się rzeczywistością. Belgia przegrała 0:1, a Chorwacja wygrała tylko 3:2. Polska oficjalnie awansowała na EURO U21, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
Adam KłosDzisiaj · 18:55