Sparta Praga nie daje się w Lidze Mistrzów! Cudowny gol na wagę remisu [WIDEO]

Kolejny wartościowy wynik Sparty Praga w Lidze Mistrzów. Czesi zremisowali na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:1.
Mecz zaczął się od ataków Sparty, która z zadziwiającą łatwością potrafiła wejść w pole karne Stuttgartu. Bardziej konkretni byli jednak gospodarze. Golem zakończyła się już ich pierwsza akcja. W 7. minucie do bramki trafił Millot.
Sparta kolejną świetną okazję miała w 13. minucie. Po strzale głową Vitika piłka odbiła się od słupka.
Sparta wyrównała w 32. minucie. Cudownie z rzutu wolnego przymierzył Kairinen. Jego strzał był silny i precyzyjny. Choć Nuebel był blisko, to nie zdołał skutecznie interweniować. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do sieci.
Sparta szła za ciosem. W końcówce pierwszej połowy w poprzeczkę trafił Birmancević. Serb miał też świetną sytuację po przerwie, ale przegrał pojedynek z Nuebelem.
Stuttgart dominował, często był przy piłce, ale nie stwarzał aż tak dobrych sytuacji. Czesi koncentrowali się na dowiezieniu remisu do końca zawodów. W końcówce zostali zepchnięci do defensywy i nie potrafili już postraszyć rywali dobrą kontrą.
VfB po dwóch kolejkach ma na koncie tylko jeden punkt. Dorobek Sparty jest znacznie bardziej okazały - to już cztery oczka.
Marcin Karbowski01 Oct · 20:36