Śląsk znów bez zwycięstwa! Magiera na beczce prochu [WIDEO]

Sebastian Sienkiewicz / pressfocus
Śląsk Wrocław znowu nie potrafił wygrać. Wicemistrzowie Polski zremisowali na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:0.
Przed meczem z Wrocławia dochodziły głosy, że dla Jacka Magiery stawką meczu z GKS-em będzie uratowanie posady. Trener Śląska na pewno nie wzmocnił swojej pozycji.
GKS był bardzo blisko objęcia prowadzenia w 20. minucie. Piłka po uderzeniu Nowaka z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.
Ciekawie było też w końcówce pierwszej połowy. Najpierw sytuację miał Śląsk, lecz Kudła w świetnym stylu obronił uderzenie Petrowa. Chwilę później gola mogli strzelić gospodarze, lecz Galan główkował minimalnie niecelnie.
Po przerwie niewiele brakowało, a zobaczylibyśmy gola kolejki. W 52. minucie Schwarz złożył się do uderzenia nożycami, lecz kopnięta przez niego piłka zatrzymała się na słupku.
Goście mieli też szansę po strzale Świerczoka z ostrego kąta. Z jego uderzeniem poradził sobie jednak Kudła.
W końcówce goście mieli wyraźną przewagę, ale nie zdołali strzelić zwycięskiego gola. Śląsk wciąż pozostaje bez wygranej w tym sezonie. Zamyka tabelę pięcioma punktami. GKS jest w środku stawki.