Śląsk wydarł awans! Niebywałe emocje we Wrocławiu [WIDEO]

Screen Polsat Sport
Śląsk w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji! Drużyna Jacka Magiery wyszarpała 3:2 (0:1, 3:1) w dwumeczu z Rigą.
Śląsk dobrze wszedł w czwartkowy mecz. Już w 6. minucie gospodarze odrobili straty z pierwszego spotkania. Z rzutu karnego trafił bowiem Nahuel.
Niestety, odpowiedź Rigi przyszła jeszcze w pierwszej połowie. Zachowawczą grę zespołu Magiery skarcił Babec. Po jego trafieniu do Łotysze byli bliżej awansu.
Na szczęście Śląsk mógł liczyć na doskonale dysponowanego Nahuela. Najpierw skrzydłowy świetnie obsłużył Petrowa, a po trzech minutach sam podwyższył prowadzenie po uderzeniu w okienko zza pola karnego.
W 61. minucie goście wyciągnęli pomocną dłoń. Z boiska wyleciał wprowadzony wcześniej Orosco. Argentyńczyk zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę za swój brutalny faul.
Na tym emocje się nie skończyły. Śląsk wciąż popełniał błędy, co mogło skończyć się piłkarską tragedią. Ngom huknął z rzutu wolnego, ale uderzył jedynie w słupek.
Ostatecznie osłabiona Riga nie zdołała dorzucić kolejnego trafienia. Tym samym wrocławianie wygrali 3:2 (0:1, 3:1) w dwumeczu i awansowali do III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Swoją grę muszą jednak bezwzględnie poprawić.
Hubert Kowalczyk01 Aug · 22:23