Skorupski nie zatrzymał Liverpoolu! Cudowny gol Salaha [WIDEO]

Łukasz Skorupski i Kacper Urbański nie zatrzymali Liverpoolu. "The Reds" na własnym stadionie pokonali Bolognę 2:0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Ozdobą meczu była piękna bramka Mohameda Salaha.
Liverpool przyspieszył już w 2. minucie. Niewiele zabrakło, aby Stefan Posch przypadkowo strzelił gola samobójczego. Austriak w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę i oddalić zagrożenie. W kolejnej akcji Juan Miranda znakomicie zatrzymał Mohameda Salaha.
W 9. minucie Thijs Dallinga skierował piłkę do siatki. Gol nie mógł jednak zostać uznany, ponieważ holenderski napastnik był na ewidentnym spalonym.
Liverpool objął prowadzenie w 11. minucie. Alexis Mac Allister z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Łukasz Skorupski nie miał żadnych szans na skuteczną obronę.
Po chwili Darwin Nunez trafił do siatki. Skorupski mógł jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ Urugwajczyk dał się złapać na spalonym. Po chwili Dominik Szoboszlai huknął obok słupka.
W 21. minucie Kacper Urbański posłał niecelne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Następnie Skorupski złapał piłkę po celnej próbie Darwina. Niedługo potem środkowy napastnik Liverpoolu huknął w górny rząd trybun.
Bologna próbowała odgryzać się w ataku. W 32. minucie Ndoye trafił w słupek. Z kolei Alisson kapitalnie obronił celny strzał Urbańskiego.
Do przerwy Liverpool prowadził 1:0. Na początku drugiej połowy Nunez oddał kolejny niecelny strzał. W odpowiedzi Alisson fantastycznie zatrzymał Orsoliniego. W 57. minucie Urbański miał sporo miejsca przed polem karnym "The Reds", jednak posłał piłkę w trybuny.
Po godzinie gry polski pomocnik opuścił boisko. Italiano wpuścił z ławki Michela Aebischera. W 66. minucie Skorupski świetnie uprzedził szarżującego Luisa Diaza.
Na kwadrans przed końcem meczu Salah pokazał pełnię swojego talentu. Egipcjanin zwiódł obrońców, po czym lewą nogą posłał piłkę prosto w okienko.
W 83. minucie Skorupski zatrzymał Jotę i Mac Allistera. Akcja została przerwana, ponieważ wcześniej Salah był na spalonym. W doliczonym czasie gry Orsolini trafił z wolnego w mur.
Finalnie Liverpool wygrał 2:0. W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów "The Reds" zagrają z RB Lipsk, a "Rossoblu" z Aston Villą.