Skorupski i Urbański nie zatrzymali Aston Villi! Historyczny triumf Girony [WIDEO]

Za nami kolejny emocjonujący wieczór z Ligą Mistrzów. We wtorkowych spotkaniach najważniejszych klubowych rozgrywek nie brakowało bramek, zwrotów akcji i niespodzianek.

Monaco - Crvena Zvezda

Udany debiut w Lidze Mistrzów zanotował Radosław Majecki. Monaco z Polakiem w składzie zdeklasowało Crvenę Zvezdę wynikiem 5:1. Polski bramkarz stracił gola po rzucie karnym rywali, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Milan - Club Brugge

"Rossoneri" zdobyli pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Paulo Fonseki wygrali z Club Brugge 3:1 po dublecie Tijjaniego Reijndersa i bramce Christiana Pulisica bezpośrednio z rzutu rożnego, którą możecie zobaczyć TUTAJ. W końcówce meczu na murawie pojawił się Francesco Camarda. 16-latek mógł zostać najmłodszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, ale jego bramkę anulowano z powodu spalonego.

Aston Villa - Bologna

Bologna przegrała 0:2 z Aston Villą. Po raz kolejny w Lidze Mistrzów Vincenzo Italiano wystawił w pierwszym składzie Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego. Już na początku spotkania z Aston Villą polski pomocnik oddał niecelny strzał. W 22. minucie "Skorup" świetnie zatrzymał Jhona Durana. W doliczonym czasie pierwszej polowy Polak wygrał też pojedynek z Morganem Rogersem. Po trzech kwadransach utrzymał się bezbramkowy remis.
W 49. minucie Leon Bailey uderzył obok słupka. W 55. minucie Skorupski skapitulował po zagraniu Johna McGinna z rzutu wolnego, które możecie zobaczyć TUTAJ.
Po chwili Skorupski musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Rogers dośrodkował do Durana, który upadając oddał skuteczny strzał.
W 67. minucie Kacper Urbański został zmieniony przez Nikolę Moro. Zmianie nie uległ za to wynik. Aston Villa wygrała i została liderem Ligi Mistrzów.

Real Madryt - Borussia Dortmund

Powtórka tegorocznego finału Ligi Mistrzów obfitowała w gigantyczne emocje. Real przegrywał już 0:2, jednak odrodził się, odnosząc efektowne zwycięstwo 5:2.
W pierwszej połowie "Królewscy" zaprezentowali się z fatalnej strony. Dortmundczycy wypracowali dwubramkową przewagę za sprawą trafień Donyella Malena i Jamie'ego Gittensa. Z kolei postawa takich zawodników, jak Vinicius, Kylian Mbappe i Rodrygo, pozostawiała bardzo wiele do życzenia.
Mistrzowie Hiszpanii odrodzili się w drugiej połowie. Najpierw do remisu po bramkach Antonio Ruedigera i Viniciusa Juniora. W końcówce Lucas Vazquez i ponownie Vinicius przesądzili o zwycięstwie obrońców tytułu. Szerzej o tym spotkaniu piszemy TUTAJ.

Arsenal - Szachtar

Arsenal wygrał z Szachtarem 1:0. "Kanonierzy" otworzyli wynik z pomocą Dmitro Riznyka. Ukraiński bramkarz przypadkowo strzelił gola samobójczego. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Arteta może jednak mieć problem z powodu kontuzji gwiazdy. Więcej o tym meczu piszemy TUTAJ.

Juventus - Stuttgart

Sensacyjną wpadkę w Lidze Mistrzów zanotowała ekipa Thiago Motty. Juventus przegrał ze Stuttgartem 0:1. Decydujące trafienie dla Niemców padło w doliczonym czasie gry, o czym więcej TUTAJ.

PSG - PSV

Punkty w Champions League zgubiło też PSG. Mistrzowie Francji jedynie zremisowali z PSV Eindhoven 1:1. Na listę strzelców wpisali się Noa Lang i Achraf Hakimi, który uratował paryżanom jeden punkt, o czym więcej TUTAJ.

Girona - Slovan Bratysława

Girona po raz pierwszy w historii zapunktowała w Lidze Mistrzów. Katalończycy pokonali Slowan Bratysława 2:0. W 42. minucie Arnaut Danjuma urwał się na lewym skrzydle, dograł do Miguela Gutierreza, który lewą nogą wykończył akcję. W drugiej połowie Juanpe podwyższył prowadzenie po uderzeniu z wolnego.

Sturm Graz - Sporting

Ekipa Rubena Amorima uporała się ze Sturmem Graz, wygrywając 2:0. W 23. minucie Nuno Santos otworzył wynik, wykorzystując asystę Geny'ego Catamo. W drugiej połowie do siatki trafił niezawodny Viktor Gyokeres. Szwedzki snajper ma już na koncie 13 goli w 13 spotkaniach tego sezonu.