Sensacyjna klęska Arsenalu! Ekipa Kiwiora na deskach, "wędka" Polaka [WIDEO]

screen/Viaplay
Arsenal zanotował sensacyjną wpadkę w ósmej kolejce Premier League. Podopieczni Mikela Artety przegrali 0:2 z Bournemouth.
"Kanonierzy" musieli sobie radzić bez Bukayo Saki. Skrzydłowy nie znalazł się nawet w kadrze meczowej z powodu urazu. Z kolei Jakub Kiwior rozpoczął spotkanie w gronie rezerwowych.
"Wisienki" nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala. W 16. minucie Antoine Semenyo próbował zaskoczyć Davida Rayę, ale uderzył nad bramką. Po drugiej stronie boiska Leandro Trossard został zablokowany.
Po dwóch kwadransach William Saliba wyleciał z boiska. Reprezentant Francji sfaulował Evanilsona, będąc ostatnim obrońcą. Po analizie VAR sędzia pokazał czerwoną kartkę.
Lukę w defensywie wypełnił Jakub Kiwior. Reprezentant Polski zameldował się na murawie, zmieniając Raheema Sterlinga.
W 41. minucie Raya uratował "The Gunners", broniąc strzał Marcusa Taverniera. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy fatalnie przestrzelił Semenyo. Ghańczyk był niekryty w polu karnym, dostał idealne podanie, po czym huknął w górną część trybun na Vitality Stadium.
W 51. minucie Rice dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Havertza. Niemiec uderzył obok bramki. Następnie Raya pewnie złapał piłkę po niecelnej centrze Ouattary. Po godzinie gry Tavernier oddał kolejny niecelny strzał.
W 63. minucie Iraola zdecydował się na potrójną zmianę. Na murawie pojawili się Justin Kluivert, Ryan Christie i Luis Sinisterra. Ruchy te okazały się strzałami w dziesiątkę.
Bournemouth objęło prowadzenie w 70. minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego do piłki dopadł Christie, który posłał ją tuż pod poprzeczkę. Raya nie miał szans na interwencję.
W 76. minucie Raya sprokurował rzut karny, faulując Evanilsona. Źle w tej akcji zachował się Kiwior, który zbyt lekko podał do swojego bramkarza. Justin Kluivert z wielkim spokojem zamienił jedenastkę na gola.
W 81. minucie Gabriel Jesus zmienił Kiwiora, który tym samym dostał tzw. "wędkę". Bournemouth wygrało 2:0, dzięki czemu awansowało na dziesiąte miejsce w tabeli. Arsenal jest trzeci, tracąc punkt do liderującego Liverpoolu, który jeszcze nie rozegrał meczu w tej kolejce.
Adam KłosDzisiaj · 20:25