Sensacja w "polskiej" grupie! Wpadka Portugalii, Ronaldo zły na sędziego [WIDEO]

Fred Palmer / pressfocus
Szkocja niespodziewanie zatrzymała Portugalię na Hampden Park. Rywalizacja w czwartej kolejce Ligi Narodów zakończyła się rezultatem 0:0.
Portugalczycy podeszli do tego starcia z kompletem punktów w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Z kolei Szkoci ponieśli same porażki w trzech poprzednich kolejkach.
Na początku meczu Diogo Costa kapitalnie zatrzymał główkę Scotta McTominaya. W odpowiedzi Craig Gordon interweniował przy próbie Cristiano Ronaldo. W pewnym momencie Portugalczycy domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał, że Diogo Jota nie był faulowany i nakazał kontynuować grę.
Po kwadransie Francisco Conceicao został zablokowany. Następnie Costa wygrał pojedynek z Ryanem Christiem. W 25. minucie Gordon świetnie powstrzymał Nuno Mendesa.
Portugalczycy zepchnęli Szkotów do defensywy. Cancelo i Ronaldo nie znaleźli jednak sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy Ronaldo przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 51. minucie CR7 wykreował sytuację Conceicao. Skrzydłowy Juventusu źle dołożył stopę do piłki.
Roberto Martinez próbował jeszcze ożywić ofensywę swojego zespołu. Po godzinie gry na murawie zameldowali się Rafael Leao, Bernardo Silva i Ruben Neves.
W 75. minucie Leao urwał się na lewym skrzydle, ale posłał niecelne dośrodkowanie. Następnie Vitinha został zablokowany. Cancelo również nie potrafił pokonać Gordona.
W doliczonym czasie gry Ronaldo zirytował się na sędziego. Arbiter nie pozwolił Portugalii wykonać rzutu rożnego i zasygnalizował koniec spotkania.
Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Szkocja zdobyła pierwszy punkt w tej edycji Ligi Narodów. Portugalia z dorobkiem dziesięciu oczek pozostaje liderem tabeli.
Adam KłosWczoraj · 22:40