Samobój uratował Juventus! Turyńczycy wyszarpali komplet punktów [WIDEO]

Juventus wyszarpał zwycięstwo z Lazio w ósmej kolejce Serie A. Turyńczycy wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu rywali w końcówce meczu.
Na początku spotkania Michele Di Gregorio złapał piłkę po nieprecyzyjnym zagraniu Mattego Guendouziego. W 12. minucie Federico Gatti wygrał pojedynek powietrzny, po czym oddał niecelny strzał głową.
W 23. minucie Alessio Romagnoli wyleciał z boiska. Włoch, będąc ostatnim obrońcą, sfaulował Pierre'a Kalulu. Po analizie VAR 29-latek obejrzał czerwoną kartkę.
Juventusowi przyznano jeszcze rzut wolny, po którym Dusan Vlahović oddał minimalnie niecelny strzał. Następnie Marco Baroni załatał lukę w defensywie. Patric zmienił Boulaye Dię.
W 41. minucie Locatelli dograł do Vlahovicia, któremu znów zabrakło precyzji. Następnie Gatti główkował nad poprzeczką. Juventus napierał, jednak Lazio wytrzymało do przerwy z wynikiem 0:0.
Na początku drugiej połowy Luiz wstrzelił piłkę w kierunku Thurama. Pomocnika Juventusu uprzedził Nuno Tavares. W 57. minucie poprzeczka uratowała rzymian po strzale Vlahovicia.
W pewnym momencie gospodarze domagali się odgwizdania karnego po zagraniu ręką Mario Gili. Sędzia uznał jednak, że nie doszło do przekroczenia przepisów.
Po godzinie gry Luiz fatalnie przestrzelił. Brazylijczyk był niekryty w polu karnym, dostał idealną centrę z prawego skrzydła, ale źle dostawił głowę do piłki. Kolejne dośrodkowania podopiecznych Thiago Motty również nie przynosiły efektów.
Dopiero w 85. minucie "Juve" objęło prowadzenie. Po dograniu z lewego skrzydła Gila próbował wybić piłkę, ale przypadkowo skierował ją do własnej bramki.
Juventus wygrał 1:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Lazio jest piąte.
Adam KłosWczoraj · 22:42