Źródło: X / screen
Nawet w drewnianym kościele Chrisowi Smallingowi spadłaby na głowę cegła. Anglik zanotował okropny debiut w Arabii Saudyjskiej.
Zaciąg piłkarzy do Arabii Saudyjskiej, chociaż mniejszy, niż jeszcze rok temu, nadal trwa. W ostatnim czasie Romę na rzecz Al-Fayhy opuścił Chris Smalling!
Będąc o krok od emerytury, 34-latek postanowił dorobić sobie w Saudi Pro League. Pierwsze spotkanie Anglika w nowych barwach nie napawa optymizmem.
Już w szóstej minucie starcia z Al-Raed obrońca trafił do siatki. Niestety, własnej. Tym sposobem otworzył rezultat meczu. A potem było już wyłącznie gorzej...
Do przerwy Al-Fayha straciła jeszcze dwa gole. W 55. minucie Smalling otrzymał czerwoną kartkę, odbierając rywalowi klarowną okazję do zdobycia bramki.
Ostatecznie klub 34-latka przegrał aż 0:5. Tym sposobem padł rekord: była to najwyższa porażka Al-Fayhy w dziejach występów w saudyjskiej ekstraklasie.
W social mediach nie zabrakło porównań do debiutu Jonathana Woodgate'a w Realu Madryt. W 2005 roku Anglik przywitał się z ekipą w identyczny sposób!
Michał Boncler15 Sep · 19:38