Ruch goni czołówkę. Wygrał na trudnym terenie [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
Ważne zwycięstwo Ruchu Chorzów w Betclic 1 Lidze. Drużyna prowadzona przez Dawida Szulczka pokonała na wyjeździe Stal Rzeszów 2:0.
Ruch zaczął znakomicie. "Niebiescy" objęli prowadzenie już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu Sadloka z rzutu wolnego do piłki w polu karnym dopadł Novothny i skierował ją do bramki.
Stal miała przewagę, ale goście byli bardziej konkretni. W 25. minucie wyprowadzili kontrę, Kozak dośrodkował w pole karne, a Barański podwyższył wynik na 2:0.
Gospodarze naciskali, mieli sporo sytuacji, ale nie potrafili strzelić gola. Znakomicie w bramce Ruchu grał Turk. Stal mogła też mówić o sporym pechu, bo piłka po strzale Łysiaka odbiła się od słupka.
Po przerwie Ruch uszczelnił obronę i groźnie kontrował. Wynik jednak już się nie zmienił.
"Niebiescy" po drugim zwycięstwie z rzędu przesunął się na dziewiąte miejsce w tabeli. Stal jest piąta.
Marcin KarbowskiWczoraj · 21:13