Reprezentant Polski komplementuje Probierza. Zdradził, jak zawodnicy zareagowali na nowego selekcjonera
Michał Probierz został niedawno nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W rozmowie z "WP Sportowe Fakty" komplementów szkoleniowcowi nie szczędził Kamil Grosicki.
Doświadczony piłkarz ma nadzieję na to, że otrzyma powołanie na listopadowe zgrupowanie kadry. Niedawno Probierz obserwował z trybun spotkanie Pogoni Szczecin, w którym "Grosik" wpisał się na listę strzelców.
- Widać, że selekcjonerowi zależy na tej pracy, jeździ na mecze ligowe, ogląda zawodników. Był na meczu z Puszczą, mam nadzieję, że zapisał w notesie jakiś plusik przy moim nazwisku. Jestem na tyle doświadczonym zawodnikiem, że trener wie, na co mnie stać. Powołania za kilka dni, trzeba spokojnie poczekać - powiedział Grosicki.
- Trener Probierz wie, co robi, trzeba mu dać teraz trochę czasu. Choć tego czasu oczywiście w praktyce nie ma, bo trzeba od razu wygrywać mecze. My jako piłkarze musimy wziąć większą odpowiedzialność za to, co się dzieje na boisku. Nie przystoi takiej reprezentacji remisować u siebie z Mołdawią czy na wyjeździe z tym rywalem przegrywać - podkreślił.
Grosicki jest świadomy zmiany pokoleniowej w kadrze, ale sam mocno komplementuje Probierza. W rozmowie z "WP Sportowe Fakty" zdradził, jak reprezentanci Polski zareagowali na pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego selekcjonera.
- Trener Probierz nie boi się postawić na nowych graczy. I to niezależnie, czy chodzi o piłkarzy grających w Ekstraklasie, czy za granicą. Teraz większą szansę mają zwłaszcza zawodnicy młodsi - ocenił.
- Zawodnicy na ostatnim zgrupowaniu chwalili trenera Probierza i to, jaką komunikację ma z zawodnikami. Osobiście bardzo mi się podoba, jak on żyje meczem, jak przemawia, jak motywuje piłkarzy. Tak to trzeba robić. Ja wierzę, że reprezentacja pod wodzą trenera Probierza będzie osiągała sukcesy - zakończył.