Reprezentanci Hiszpanii trenują z... głośnikami. Luis Enrique przemawia do nich przez krótkofalówkę [WIDEO]
![Reprezentanci Hiszpanii trenują z... głośnikami. Luis Enrique przemawia do nich przez krótkofalówkę [WIDEO] Reprezentanci Hiszpanii trenują z... głośnikami. Luis Enrique przemawia do nich przez krótkofalówkę [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/big700/419/632c8a149b7e6.jpg)
Luis Enrique nie przestaje zaskakiwać swoim podejściem do prowadzenia treningów. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii przemawia do piłkarzy za pomocą... krótkofalówki.
Trenerzy na coraz większą skalę korzystają z pomocy nowych technologii w prowadzeniu zajęć z piłkarzami. Znamy to z naszej podwórka: sztab Czesława Michniewicza od lat wspomaga się dronem. Na zgrupowaniach kadry dodatkowo korzysta z wielkiego ekranu, na którym na bieżąco pokazuje zawodnikom wybrane sytuacje.
Jeszcze dalej poszedł Enrique. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii postanowił ułatwić sobie kontakt z piłkarzami dzięki specjalnemu systemowi łączności. Każdy z jego zawodników ma przy sobie mały głośnik. 52-latek łączy się z nimi dzięki krótkofalówce.
Szczegóły zaprezentowano na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Widać na nim, że Enrique ogląda trening ze specjalnego podwyższenia, a nie z murawy. W ten sposób ma lepszy widok na ćwiczących piłkarzy.
Hiszpanię w najbliższych dniach czekają dwa mecze w Lidze Narodów. W sobotę zagrają ze Szwajcarią, we wtorek - z Portugalią.
To i tak przede wszystkim etap przygotowań do mundialu. Drużyna Enrique jest w jednej grupie z Kostaryką, Niemcami i Japonią.