Real triumfuje przed El Clasico! Mbappe i Vinicius bohaterami [WIDEO]

Real Madryt nie zwalnia tempa w lidze hiszpańskiej. "Królewscy" wygrali 2:1 z Celtą Vigo, wywierając presję na Barcelonie. Obecnie obie drużyny mają na koncie tyle samo punktów.
Celta podeszła do tego starcia w okrojonym składzie. W poprzednim meczu z Las Palmas czerwone kartki obejrzeli bowiem Iago Aspas i Ilaix Moriba.
Wynik meczu z Realem mógł otworzyć Williot Swedberg, który przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, po czym stanął oko w oko z Thibaut Courtois. Szwed przegrał pojedynek z Belgiem. Po chwili Fede Valverde rozgrzał Vicente Guaitę, oddając mocny strzał.
W 16. minucie Lucas Vazquez chciał sprytnie rozegrać rzut rożny, dogrywając do Camavingi. Reprezentant Francji został zablokowany. W kolejnej akcji Vinicius huknął w trybuny.
W 20. minucie Kylian Mbappe strzelił efektownego gola. Najpierw Fran Beltran stracił piłkę, przejął ją Francuz, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu.
Wydawało się, że ekipa Claudio Giraldeza błyskawicznie doprowadzi do remisu. Borja Iglesias skierował futbolówkę do siatki, ale dał się złapać na spalonym.
Pod koniec pierwszej połowy Valverde dograł do Viniciusa, który przestrzelił pod bramką Guaity. Do przerwy mistrzowie Hiszpanii prowadzili na Estadio Balaidos 1:0.
W 51. minucie Celta doprowadziła do remisu. Swedberg z zimną krwią wykorzystał dogranie Minguezy z prawego skrzydła.
Po chwili Guaita musiał wyciągać piłkę z siatki. Gol Viniciusa został jednak anulowany, ponieważ wcześniej na spalonym był Mbappe.
W 67. minucie Vinicius zdobył bramkę, którą uznano. Brazylijczyk otrzymał prostopadłe podanie od Luki Modricia, po czym posłał piłkę obok Guaity.
W doliczonym czasie gry Anastasios Douvikas stanął przed wymarzoną szansą na doprowadzenie do remisu. Grek uderzył obok słupka, niwecząc marzenia Galicyjczyków.
Real wygrał 2:1 i dogonił Barcelonę w ligowej tabeli. Katalończycy będą mogli odskoczyć, jeśli w niedzielę zapunktują z Sevillą. Z kolei już w przyszłą sobotę odbędzie się El Clasico.
Adam KłosWczoraj · 22:54