Przykry debiut Polaka. Szybki zjazd do bazy

Adam Starszynski / pressfocus
Mateusz Łęgowski nie zanotował udanego debiutu w pierwszym składzie Yverdon Sport FC. Reprezentant Polski został zmieniony już w 33. minucie.
W trakcie letniego okienka Salernitana zrezygnowała z usług Mateusza Łęgowskiego. Środkowy pomocnik został wypożyczony do Yverdon Sport FC.
W niedzielę reprezentant Polski zadebiutował w wyjściowej "jedenastce" szwajcarskiego klubu. Nie był to jednak występ udany.
W meczu z Lausanne-Sport 21-latek rozegrał zaledwie 33 minuty. Po tym czasie został zmieniony przez Moussę Baradjiego. Zdążył zobaczyć żółtą kartkę, miał 67% celności podań i sześciokrotnie stracił piłkę. Jego los podzielił też Dexter Lembikisa.
Mimo tych roszad zespół gości nie zdołał odrobić dwubramkowej straty. Po kolejnych trafieniach w drugiej połowie Lausanne-Sport wygrało 3:1 (2:0).
Obecnie Yverdon Sport FC plasuje się na 11. miejscu w ligowej tabeli. Następnym rywalem drużyny będzie St. Gallen. Mecz zaplanowano na 28 września.
Hubert KowalczykDzisiaj · 18:55