Przełamanie Legii! Rozmontowała Lechię w pięć minut [WIDEO]

Piotr Matusewicz / pressfocus
Legia Warszawa w końcu zwycięska! Złą passę w Ekstraklasie przerwała w Gdańsku, gdzie wygrała z Lechią 2:0.
Legia już na początku meczu miała dobre okazje do objęcia prowadzenia. Jej piłkarzom brakowało skuteczności. Dobre sytuacje zmarnowali Gual czy Morishita.
Lechia długimi momentami była bezradna, ale... przetrwała. Swoją złotą szansę miała tuż przed przerwą. Po dobrej akcji piłka trafiła do Wjunnyka, ale jego strzał zatrzymał Kobylak.
Po przerwie znów atakowała Legia. Z dystansu spróbował Augustyniak, który w przerwie zmienił Oyedele, ale na posterunku był Weirauch. Później szansę miał Chodyna, lecz piłkę sprzed bramki wybił Conrado. Skuteczny był dopiero Morishita, który dał gościom prowadzenie w 58. minucie.
Goście błyskawicznie poszli za ciosem. W 63. minucie ich prowadzenie podwyższył Kacper Chodyna.
Lechia była znokautowana. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć, a Legia kontrolowała grę i szukała kolejnych goli. Wynik jednak już się nie zmienił.
Legia tym samym przerwała passę czterech meczów bez zwycięstwa. Lechia śrubuje swoją. Licząc z Pucharze Polski zespół z Gdańska nie wygrał już pięciu meczów z rzędu. Nic dziwnego, że znajduje się w strefie spadkowej Ekstraklasy.
Marcin KarbowskiWczoraj · 22:23