Przełamanie Górnika. Ważne zwycięstwo w Ekstraklasie [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Górnik Zabrze ograł Stal Mielec 2:1 (1:1). Tym samym gospodarze zakończyli serię meczów bez zwycięstwa.
Ostatnie tygodnie nie były udane dla Górnika. Zespół Jana Urbana miał za sobą odpadnięcie z Pucharu Polski, zaś w Ekstraklasie remis z Legią Warszawa oraz porażkę z Zagłębiem Lubin.
Przełamanie nastąpiło jednak przy okazji potyczki ze Stalą Mielec. Początkowo nie było to oczywiste. Gospodarze otworzyli wynik w 32. minucie, gdy Zahović wykorzystał podanie Fukurawy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Wlazło, który świetnie uderzył głową.
Po zmianie stron Górnik był zespołem znacznie bardziej konkretnym. Stal też miała swoje okazje, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Zabrzanie marnowali zaś mniej amunicji.
W 61. minucie prowadzenie ekipie Urbana dał Rasak. Pomocnik uderzył zza pola karnego, co zaskoczyło Mądrzyka. Piłka leciała kilka chwil, ale golkiper nie zdołał interweniować.
W samej końcówce wynik ustalił Hellebrand. Tym samym Górnik wygrał 3:1 (1:1) i odskoczył od strefy spadkowej na sześć punktów. Stal plasuje się na 11. pozycji, ale rozegrała mecz mniej niż 13. Korona Kielce.
Hubert Kowalczyk20 Oct · 16:43