Portugalia zmiotła Turcję! Kapitalny występ Ronaldo i spółki [WIDEO]

Screen Twitter
Jeśli ktoś liczył, że Turcja zagra z Portugalią równie dobrze, co z Gruzją, to zdecydowanie się przeliczył. Podopieczni Roberto Martineza rozbili swoich rywali aż 3:0 (2:0).
Turcja udanie rozpoczęła starcie z Portugalią. Faworyci zostali nieco zaskoczeni, to rywale stwarzali sobie bardziej konkretne sytuacje. Taki stan nie utrzymał się jednak długo.
Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego stopniowo budowała swoją przewagę. W 21. minucie dopięła w końcu swego. Oblężenie pola karnego przeciwników zakończył Bernardo Silva, który z bliska huknął do siatki.
Po tym golu Turcja wcale się nie otrząsnęła. Nadal była mocno niezorganizowana, atakowała na wiwat. Miała też gigantyczne problemy w tyłach, co potwierdziła kuriozalna sytuacja z 28. minuty, którą opisywaliśmy już TUTAJ.
Portugalczycy spartolili kontrę, a Ronaldo zaczął wyrażać pretensje w stronę swoich kolegów. W tym samym czasie Akaydin posłał koszmarne podanie do swojego golkipera. Piłka minęła wysuniętego Bayindira i wpadła do siatki.
Niedługo później Turcja mogła nawiązać kontakt. Niezły strzał oddał Akturkoglu, ale czujny pozostawał Costa. W pierwszej połowie wykartkował się jeszcze Leao, arbiter napomniał go za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
Po zmianie stron Portugalia nadal miała znaczna przewagę. Spuentowała ją w 56. minucie. Ronaldo wyszedł na czystą pozycję, ale podał do Fernandesa, a ten spokojnie podwyższył prowadzenie.
W końcówce spotkanie było bardzo otwarte, żadnej ze stron nie zależało na szczególnie wytrwałym bronieniu. Niemniej więcej goli nie zobaczyliśmy. Portugalia ograła Turcję 3:0 (2:0) i jest pewna zwycięstwa w Grupie F.
Hubert Kowalczyk22 Jun · 19:53