Popis Chelsea w derbach! "The Blues" w czubie tabeli [WIDEO]

screen/Viaplay
Kryzys w Chelsea jest już przeszłością. Podopieczni Enzo Mareski pokazali klasę, rozbijając West Ham 3:0 w derbach Londynu.
Na początku meczu Robert Sanchez obronił strzał Mohammeda Kudusa. Nicolas Jackson pokazał Ghańczykowi, jak należy kończyć akcje. Snajper "The Blues" urwał się na lewym skrzydle, posłał piłkę między nogami Alphonse'a Areoli i otworzył wynik.
W 12. minucie Cole Palmer był bliski podwyższenia prowadzenia. Lider "The Blues" posłał piłkę obok słupka. Niedługo potem dublet skompletował za to Jackson. Akcja bramkowa gości rozpoczęła się od fantastycznego podania Moisesa Caicedo. Ekwadorczyk prostopadłym zagraniem uruchomił Jacksona, który przyjął piłkę i zimną krwią pokonał Areolę.
West Ham próbował nawiązać kontakt z rozpędzonymi rywalami. W jednej z akcji Edson Alvarez dośrodkował w kierunku Kudusa, który przegrał pojedynek powietrzny z Colwillem. Z kolei Bowen huknął w trybuny.
W pewnym momencie piłkarze WHU domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał jednak, że Fofana nie sfaulował Summerville'a we własnej szesnastce. W 32. minucie Kudus przyjął piłkę w polu karnym, po czym lewą nogą skierował ją do siatki. Gol ofensywnego pomocnika nie został uznany z powodu spalonego.
Jeszcze w pierwszej połowie Lopetegui zdecydował się na zmianę. Tomas Soucek zajął miejsce Guido Rodrigueza, który pokazał się z przeciętnej strony. Tuż po wejściu na murawę Czech oddał celny strzał, z którym poradził sobie Sanchez. Do przerwy Chelsea prowadziła dwoma trafieniami.
"The Blues" kapitalnie rozpoczęli drugą część spotkania. Jackson do dubletu dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Cole'a Palmera.
Bowen próbował zmniejszyć straty. Ofensywny pomocnik oddał mocny strzał, po którym Sanchez zbił piłkę na słupek. Następnie Paqueta wdał się w drybling w polu karnym Chelsea. Brazylijczyk nie zdołał minąć kilku rywali.
Przy bezpiecznym wyniku Maresca zdecydował się na sporo zmian. Na murawie zameldowali się Disasi, Neto, Felix i Nkunku. Zmianie nie uległ za to wynik.
Chelsea wygrała 3:0 i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. West Ham zajmuje 14. lokatę.
Adam KłosDzisiaj · 15:23